huuleherpes 05.03.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Pooleteist kuu jooksul on juba mul kolmas kord herpes huulel.Kasutasin kõigil kordadel Acic-kreemi.Viimane kord polnud eriti tulemusi,kui muidu tekkis tagasiminek 2-3-dal päeval,siis seekord mitte.Terve oma mäletatava elu jooksul on maksimum kord aastas huulel herpes,siis mis on juhtunud nüüd?Palavikku pole,köha-nohu samuti mitte.Kas saaks
kuidagi ennetada,et taas uus herpes ei tekiks,kuna nüüd on mul see nii tihti?
Ette tänades Krista.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Raske öelda. herpese laadsed infektsioonid on märk organismi vastupanuvõime alanemisest. Tegemist võib olla ka juhusega.
On olemas kohe suukaudselt manustatavad herpese ravimid, millega õnnestuks ehk "plats teha puhtaks". Kuid esmalt soovitan ikka perearsti külastust, kes hindab kõike lähemalt ja plaanib edasise.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi