alatasa tunnen iiveldust 29.12.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Jäin 2005 aasta alguses rasedaks, iiveldustunne raseduse ajal on normaalne. Sünnitasin lapse 2005 novembris. Sünnitusel kaotuasin palju verd, hemoglobiin oli ca 84 ning võtsin rauatablette. Loomulikult oli ka siis pidevalt paha olla. Peale rinnaga toitmise lõpetamist 2006 kevadel, hakkasin mais võtma rasedusvastaseid tablette, ka need võivad alguses iiveldust tekitada. Aga nüüd, üle kuue kuu kasutamise järel tunnen ikka igapäev iiveldust. Hommikuti, õhtuti. Perearst ei tee suuremat numbrit, ütleb, et see närvidest. Tegime a hemoglobiini testi ära 140 oli. Olen veel tähelepannud, et seedimine pole juba mitu kuud korras olnud, lihtsate toitude peale hakkan puuksutama. Muid seedehäireid polegi.
Niisiis, mis võib mul viga olla ja mida tegema peaksin? See iiveldustunne on jube tüütu, tahaks lahti saada.

Anni
Niisiis, mida peaks tegema

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Anni !
Julgen arvata, et püsiv iiveldustunne on Teil tingitud rasestumisvastaste tablettide kõrvaltoimest. Oma töös olen kohanud mitut sarnase probleemiga patsienti. Soovitan nõu pidada oma pere või naistearstiga ja leida mõni muu vahend. Lähtuda tuleks Teie hormonaalsest tasakaalust, kas on tegemist östrogenide, progesterooni domineerimisega või tasakaalus naissuguhormoonidega. Siis saab valida ka uus preparaat. Kui esialgu ei plaani pere juurdekasvu siis üheks võimaluseks on ka emakasisene vahend ehk spiraal. Lihtne ja mugav ja enamikul hästi talutav.
Seedimisemure viitab soolestiku düsbakterioosile ehk mikroobide tasakaaluhäirele. Abi oleks cefilus maitsestamata jogurtidiedist nii 10 päeva jooksul, ka on olemas mitmed vahendid mis sisaldavad baktereid või pärmseeni mis suukaudu võttes aitavad tasakaalustada seedetrakti normaalset mikrofleerat. Nt. enterol jt. Kui dieet ja antud soovitused ei taha toimida vajab seisund lähemat arstliku analüüsi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

JA KÕIGILE KLIINIK.EE KÜLASTAJATELE HEAD TERVIST UUEL AASTAL ! TERVIS ON SUUREMAS OSAS MEIE ENDI TEHA, MUREDE KORRAL ON ALATI OODATUD ASJAKOHASED KÜSIMUSED !!!

MADIS VESKIMÄGI