madal kehatemperatuur ja tugev kipitus silmades 10.12.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Toon kõigepealt oma probleemile sissejuhatuse. Nimelt 2 nädalat tagasi oli kurk järsku väga valus, õhtul tõusis väike palavik (37,5) ja silmad kipitasid. Hakkasin ennast koduselt ravima, kurgurohtu ja puhkust ja palju C-vitamiini jne ning kurguvalu taandus peaaegu täielikult ning enesetunne oli ka parem. Arvasin, et see oli külmetus. Nädala pärast läksin trenni aga kuigi trennis oli väga hea, oli järgmine päev väga halb enesetunne, st silmad kipitasid jubedalt, kurk oli natuke valus ja natuke kuum oli, kuigi palavikku ei olnud. Alates sellest ajast on mul olnud pidevalt selline jõuetus sees, temperatuur kuskil 35,7-36,3, kuigi mu norm temp on 36,8. Kurguvalu ei ole aga silmad kipitavad väga ja lähevad mõnel õhtul isegi väga punaseks.

Kuna mul on olnud kuskil poolteist aastat tagasi kopsuklamüüdia, siis kas see võib olla nüüd lööb uuesti välja või on mul lihtsalt haigus jäänud välja ravimata või on ikkagi mingisugune viirus??

Kas peaksin tegema vereproovi või mis võiks olla selle põhjus, et juba peaaegu nädal on kehatemperatuur nii madal ja silmad niii kipitavad???

Olen väga tänulik vastuse eest!

murelik Anneli

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Anneli
Kopsuklamüüdia teemal oleksin veidi rahulikum, vahepeal oli see tõbi rahvaseas väga kardetud ja meediapoolt liigselt võimendatud.
Küllap on tegemist viirusinfektsiooniga, mis võib tabada ka silmi, tekitades konjunktiviiti, sellest need punased silmad. Viirus mis võib sarnaseid nähte põhjustada on adenoviirus, kuid neid tuntakse palju-palju.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi