tervisekontroll 28.11.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu isa on veidi üle viiekümne, teeb stressirohket ja suhteliselt istuvat kontoritööd, sööb rasvast toitu ja enne arstile ei lähe, kui häda juba käes, perega tahaksime teda saata tervisekontrolli. Mis oleksid need asjad, mis kindlasti tuleks üle vaadata ja kas saab kuskil teha ka nö. ülduuringut, et ei peaks sõitma erinevate arstide vahel.

Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt ikka perearst. Arst küsitleb patsienti põhjalikult perekondlike ja tööalaste riskifaktorite suhtes, kontrollib füüsikaliste võtetega organsüsteemid, mõõdab vererõhku, kehakaalu, vööümbermõõdu, palpeerib eesnääret jm. Teostab ka veresuhkru ja kolesteroolitesti, vajadusel ka kõik vajamineva mis võib selguda vastuvõtul. Ühe külastusega peaks saama kõik selgeks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi