hemoroidid (M,24) 24.11.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Umbes 4 aastat tagasi tundsin päraku juurest sügelust. Alguses ei pööranud sellele tähelepanu. Paar aastat tagasi nägin peegliga, et päraku juures on nagu selline näpuotsa suurune asi. Viimase poole aasta jooksul on sügelemine ööseti muutunud üsna ebamugavaks. Vahel tuleb "see" nähtavale, vahel ei ole midagi. Natuke on ka õrna veritsust olnud paberiga pühkides. Idee järgi peaks sellega minema perearsti juurde, kuid kuna see on natuke tülikas siis igaks juhuks kirjutan siia ning tahan teada, kas peaksin enne midagi proovima. Viimasel kahel päeval on see väljas olnud ja sisse enam ei lähe. Tegin sellest ka pildi: http://static.flickr.com/120/304324812_36f393ece8.jpg?v=0

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tänan pidimaterjali eest. See on esimene kord minu 3 a kliinik.ee u 750 küsimuse vastamisel kui midagi on ka konkreetset näidatud.
Tegemist on tromboseerunud ehk mitteaktivse päraku veenikomuga. Seda ravitakse mõne käsimüügiravimiga, valulikuse korral aitab hästi ka jääkuubik 4-5 x päevas. Seda õppisin proktoloogidelt Pelgulinnahaiglast kus tegin internatuuri. Mõne nädalaga tõmbub "persemari" pisikeseks naharibaks mis ei tee vaevusi ja unustatakse. Üldiselt tuleb kõigil inimestel elu jooksul ette vähemalt üks hemorroid. Enamus ei vajagi mingit erilist ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi