Suitsu sisse ajav kamin 27.10.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas peaks tundma muret selle pärast, et kamin ajab suitsu sisse? Ebameeldiva lõhna saab kuidagimoodi välja kannatada, aga on see ikkagi tervisele ohutu? Põletame ainult puitu ja looduslikku (mitte klantspiltidega ajakirju) paberit. Probleem ei ole korstna puhastamise vajaduses, vaid kamin ongi nõnda ehitatud, et osa suitsust tuleb tuppa.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vanasti elatigi suitsutares, kus sutis täitis enamiku ruumist. Liiguti kummargil muldpõranda ligi hoides. Ja ei juhtunud midagi, seetähendab, et elame veel. Nii juba sajandeid.
Tänapäeva tulles soovitaks üles otsida kaminameistri, kes ehitaks kamina nii et see siiski suitsu sisse ei aja.
Eluohtlik vingugaas tekib mittetäieliku põlemise korral kui on takistatud õhuhapniku pealevool koldesse. Kaminas seda muret olla ei tohiks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi