peanaha sügelus 10.10.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline mure, et mõned päevad tagasi on tekkinud päris tugev peanaha sügelus. Kuna paar kuud tagasi olid naabrilastel täid, siis tekkis kahtlus, et äkki olen nakatunud, aga olen kontrollinud mitmeid kordi ja ei leia ei tingusid ega täisid, kõrvalestad ka sügelevad. Ei tea, millega võiks tegu olla, kui need täid ei ole, kas oskate nõu anda?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olete saladuseks jätnud oma vanuse ja soo.
Kipun arvama, et tegemist võib olla ülitundlikusega mõne shampooni või kosmeetikavahendi suhtes. Teinekord on nii, et kui näha ja ravida mõnda sügelevat patsienti siis hakkab ka meedik veidi sügelema. See leiab aset psüühhika vahendusel. Võimalik, et see seletaks ka Teie vaevusi. Abi on muidugi ka arsti külastusest. Kolleeg vaatab ja uurib kõike lähemalt ja annab oma soovitused. Nahaarsti juurde ei ole ka saatekirja vaja.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi