Väsimus 08.10.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen viimase aasta jooksul kogu aeg kohutavalt väsinud. Käisin perearsti juures, ta tegi vereproovi, südame kardiogrammi jne, ent need ei näidanud midagi. Küsis vaid, et kas ei ole stressi või depressiooni. Ei ole. Olen noor naine, 27 aastane, mul on kaks tütart, kolme ja kuue aastane, keda kasvatan praktiliselt üksi, mees on välismaal tööl; mul on ilus kodu, korralik töökoht, nii et ei ole põhjust stressiks, pealegi ei ole mul kuigi tihti halba tuju. Aga ma lihtsalt olen nii kohutavalt väsinud. Ma ei ole kunagi tööd kartnud ega laisk olnud, ei ole ka praegu. Mul ei ole lihtsalt enam jõudu. Mõnikord ei jõua ka kõige lihtsamat tööd teha peale tööpäeva. Rääkimata lastega jalutama minemisest. Aga mul on seda väga vaja, mul on vaja jõudu, et oma lapsed suureks kasvatada.... Mida teha?? Ma olen tõesti väga väga väsinud....

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui põhilised uuringud on korras siis see on hea. Tänapäeval on väsimus üpris sage vaevus mida arstidele esitatakse. Kõik oleks nagu korras või enamgi veel kuid inimene tunneb end halvasti. Lastega tegelemine, tööl käimine ja majapidamine üksi kanda võib hakata käima üle jõu. Isegi teadmine, et on mees kes töötab välismaal ei anna ühest hetkest enam jõudu. Kõike seda peaks tegema ikka koos. Ühel hetkel tekib alateadvuses tõrge, mida sageli tuntaksegi väsimusena. Soovitan abikaasaga arutada probleeme, juba arutamisest võib olla kasu. Soovitan ka psühholoogi külastust.
Loodan, et sain veidigi mõne mõtte anda mis võiks asju muuta paremaks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi