sümptomid - aga mis haigus. 05.10.06 / Perearst

Külastaja küsib:

tere.
mul on 26 aastane noormees, kes läks välismaale õppima ja hetkel tal kehtivat tervisekindlustust ei ole. Tal on pidev väsimus, peavalud, jalad valutavad, kõht on lahti ja kui ta WC käib siis kooos väljaheitega tuleb ka verd. võib olla oskate öelda et mis haiguse sümptomid need olla võiksid, mis uuringuid tuleks lasta teha, millise arsti juurde pöörduda.

jään vastust ootama.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kõige üldisemal juhul algab patsiendi rännakud meditsiinisüstemis tervisekeskuse, perearsti või üldarsti juures. Sõltub maast kus patsient viibib. Tehakse selgeks probleem, määratakse uuringud ja ravi. Vajadusel ka konsultatsioonid. Kirjeldatud vaevused on omased põletikulisele soolehaigusele või haavandilisele koliidile. Nendel on oma kindel ravi. On ka mitmed nö kergemad seisundid. Kuid arstid kipuvad esmalt kahtlustama tõsisemaid haigusi ja neid ka uurima.
Head tervist soovides,
MAdis Veskimägi