ninaverejooks 11.09.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on mure oma 42 aastase mehe pärast.Viimasel ajal on tal tihti hakanud ninast verd jooksma.Ta ise ütleb,et eriti siis hakkab jooksma,kui ta ärritub või vihastab.Niipalju võiks veel tema tervise kohta öelda,et ta on tugevalt ülekaaluline,suitsetab päris palju ja alkoholi tarbib ka pea-aegu iga päev.Kas see võib olla tingitud vererõhu tõusust.Arsti juurde keeldub ka minemast.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ninaverejooksul on palju põhjuseid. Kõrge vererõhk sealhulgas. Patsient peab ise probleemi nägema, kui tekib arusaamine järgneb ka mõistuspärane käitumine. Veidi julgustada ja manitseda, mitte näägutada. Ehk ikka pöördub abi otsima.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi