valulik suulagi 08.09.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
JUba paar nädalat vaevab mind suulagi,mis on valulik.Eriti annab tunda siis,kui haput söön või peale suitsetamist.Peeglist vaadates oli suulagi roosa-valge laiguline.Ka suunurgas on lõhe,kord paraneb,siis ilmub aga uuesti.Kas neid võib siduda sama põhjus---vitamiini puudus?Bõi midagi muud?
Ette tänades
Krista.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Paljud kehvveresuse vormid avalduvad suu limaskesta probleemidega. Nimi Krista viitab, et olete naine ja vanuses nii 25-40. See viimane on küll oletus, sest see nimi oli kõige popim nii 1970-80 a. Noored daamid võivad päris üllatuslikult olla päris korralikus aneemias. Soovitan pöörduda perearsti juurde ja üritada teha selgeks haiguse põhjust, ainult tagajärge, st suud ravida pole õige.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi