tuulerõugete vastu vaktsineerimine 27.08.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Esimene laps hakkas just käima lasteaias, ning nagu teada võib ta seal saada endale nii tuuerõugeid, punetisi jne. Plaanin uut rasedust ning olen kuulnud, et tuulerõugete vastu on võimalik vaktisneerida, sest põdemine raseduse ajal on ohtlik. Minu ema ei mäleta või õigemini pole päris kindel kas olen põdenud ning ise teadlikus elus ka ei mäleta.(vanu med. andmeid enam pole alles)
Olen kuulnud, et on võimalik veretestiga kindlaks teha kas on põetud või mitte.
Küsimus oleks selles, kas see veretest võib ka anda vale tulemuse ning mis juhtub siis kui olen põdenud ja lasen ennast vaktsineerida (veretest ütleb et pole põdenud)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Üldiselt on tõenäosus väga väike haigestuda tuulerõugetesse täiskasvanu eas ja seega ka raseduse ajal. Teie puhul on probleemiks hirm ja ärevus. Soovitan pöörduda oma perearsti poole ja arutada kõike lähemalt. Diagnostika võimalusi ja ka võimalikku vaktsineerimist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi