peavalu 28.07.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23-aastane naine ja mul om 1a10 kuune laps.Reede(21.07) hakkas mul pea valutama, võtsin rohtu, kuid ei aidanud.Ja tänase(28.07) päevani mul pea valutab, kasutasin ibuprofeni 400, aga ei aidanud.Käisin perearstil, vererõhk on korras, aga ta lasi teha röntgeni põsekoopast.Esmaspäeval saan vastu, ise arvan, et äkki on rauavaegus, sest kohati on nõrk olla ja pea käiks nagu ringi.Pikali olles on päris hea olla.Peavalu on selline pingepeavalu , surub kõik kinni nina juurest.Vereanalüüsi arst ei teinud.
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Peavalu liike on üpris palju. Muuseas mainite ise " pingepeavalu", ka selline peavalu on täiesti olemas. Arst täpsustab peavalu iseloomu ( tuim, suruv, torkiv, sähviv), valuga kaasnevaid nähte ( iiveldus, oksendamine, nägemishäired enne ja valu ajal); valu tugevus ( kas on võimalik jätkata oma tegemisi või peab heitma pikali) jne jne. Kaasnev nohu, palavik, teadvusehäired ka need vajavad selgitamist samuti nägemisteravus, üle 40 a patsientidel silma siserõhk.
Noortel daamidel on sagedasem peavalu põhjus pingepeavalu ja migreen. KA päevadega kaasneb sageli peavalu. Nagu näete-loete on otsustamiseks vaja täpsustada paljusid nüansse. Saan vaid soovitada vaevuste leevendamiseks mõnda vabamüügi valuvaigistit ja ennekõike kolleegi konsultatsiooni.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi