probleem seedimisega 26.05.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Olen mures poja tervise pärast. Juba mitu kuud lööb tal peale sööki kõhtu valu ,gaasid ja seedimise lahti ning koheselt on vaja minna wc. Pole üldse tähtis mida või kui palju ta sööb tagajärg on sama. Kaal on langenud 68 kilole 178 sm pikkuse juures. Ta on suitsetaja ja tarvitab ka aeg ajalt alkoholi. Kuna ta töötab Soomes , puudub tal Eesti tervisekindlustus. Milles võib olla probleem ja kust või millest üldse alustada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan ikka pöörduda arsti vastuvõtule. Ei tohiks karta ravikindlustuse puudumist, kuigi see peaks olema siiski igal kodanikul. Kindlustusmaks on oluliselt väiksem kui võimalikud hilisemad kahjud tervisele. Peaks kehtima riikidevaheline vältimatu abi andmise kord, kus kulud katab patsiendi kodumaa haigekassa. Kui Soome tundub küsitav, ei aita muud kui tulla oma kodukanti, külastada perearsti ja koostada uuringute- konsultatsioonide plaan. Kirjeldatud vaevused ja kaalukaotus on igale arstile tõsise tähendusega ning vajalikud on uuringud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi