Valutavad tallad. 10.05.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 42.a ülekaaluline 162cm 80kg naisterahvas.3 aastat tagasi vahetasin töökohta ja seetõttu liikumine vähenes.Võtsin kaalus juurde ja tekkisid mitmed vaevused.Soovin teada,millise arsti juurde peaksin pöörduma,kui mul tallaalused valutavad(sealt,kus on nn.võlv,mille järgi vaadatakse lampjalgsust).Käimist ei ole siiamaani seganud,kuid nüüd lausa tulitavad.Kas see võiks olla närvidest või mingi kõõluste põletik?Tahan palju liikuda,et kaalust alla saada ja et veri ringi käiks(tunnen,et kätes-jalgades ei käi veri ringi,ei saa kükitada),aga valutavate tallaalustega ei saa käia.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oletan, et tegemist võib olla pöiavõlvi lamenemise ( lampjalgsus) või plantaarfastsiidiga. Soovitan esmalt perearsti külastust, kolleeg hindab kõike lähemalt ja vajadusel konsulteerib ka ortopeediga. Arvesse võib tulla rida haigusi, mille peale hetkel ei saa tulla. Edasine sõltub juba uuringutest ja konsultatsioonidest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi