mädapunn suus 13.04.06 / Perearst

Külastaja küsib:

tere! Mul on väike mädapunn igeme ja huule vahel ning seda juba teist korda.Mis see on? ja kas on tõsine.?Varem ei ole mul sellist asja kunagi olnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Nüüd pean küll väga palju oletama. Tundub, et olete nii 18-22 a tütarlaps. Võimalik, et vaevus mida kirjeldate on limaskesta haigus nimega aftoosne stomatiit. See on viiruslik limaskesta kahjustus mille raviks on tähtis suuõõne hügieen, õrna lillateralahusega suu loputamine, valuliku "punni" korral võib kasutada ka Camistad Gel-i 4-5 x päevas peale määrimiseks. Tähtis on ka oma sööginõude kasutamine, kuna nende vahendusel on oht levikuks teistele või ka taasnakatumiseks.
Aga ikka meelespidamiseks kõigile küsijatele: et saaksin anda vastuseid küsimustele siis on mulle ülitähtis võimalikult palju teavet tervisemure kohta.
Eeltoodud küsimus on näide sellest kuidas ei tohiks küsimust esitada.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi