imelikud gaasid kõhus 24.03.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24 a. naine (1 aastase lapse ema).
Paar päeva tagasi hommikul voodis selili olles tundsin, kuidas kõhus all vasakul (munasarja lähedal) oleks justkui mingi lihas kokku tõmbunud ja kõhule tekkis selle koha pealt muna (sama tunne, nagu raseduse ajal emaka kokkutõmme). See oli seal ca 10-15 sek. ja siis tõmbus tagasi... rohkem pole seda jama olnud. Küsisin ka enda perearstilt selle kohta, arvas, et gaasid. No aga et see nö gaasimull kõhu pealt näha on???? Kas on see võimalik.
Selline tunne, nagu miski mu kõhus liigutab (nt gaasid sooltes) on juba terve viimane nädal. Siiani ei ole ma neid kunagi tundnud. Mingeid valusid ei ole üldse (pigem kõditav tunne kõhuõõnes). Justkui keegi oleks kõhus ja liigutaks! Rase ma ei ole. Mis see võiks olla? Võibolla imelik küsimus, aga kas sooleussid ei tee nii? Või siiski gaasid?Või peaksin muretsema ja minema uuesti arsti juurde? Kas võib olla tegu millegi muretsema panevaga? Suur aitäh ette!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui olete juba arsti külastanud ja kolleeg ei näinud vaevuse taga mõnda tõsise haiguse tunnust, siis soovitan ikka usaldada oma arsti. Ka kõige tervem inimene võib oma kehas leida kümmekond erinevat vaevust. Need käivad elamisega lihtsalt kaasas ja tõestavad et patsient " elab ja toimib".
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi