probleemid maoga ja seedesüsteemiga 20.03.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on selline.Sept.2005 opitud sapipõis.Kaks kuud hiljem jäin rasedaks.Vaevused on mind kiusanud raseduse algusest saati ja nüüd järjest süvenenud.Pidevalt tunnen valulikkust maos-seda nii tühja kui ka täis kõhuga.Pikali väheke kergem olla.Gaasid-neid on palju ja tavaliselt tulevad ilusasti välja aga vahest müristab sees,teeb valu ja välja tulla ei taha.Need ka kohutava haisuga.Aga kogu aeg mulksub ja mullitab sees.Regulaarselt võtan Espumisani ja ka aeg-ajalt Enteroli.Olen püüdnud jälgida toiduga aga järjest rohkem on neid asju mida süüa ei saa.Seostasin seda probleemi rasedusega aga nüüd arvan,et kuna vaevused on süvenenud siis äkki midagi muud viga.Helico bakter?Kõht käib läbi korralikult.Vahest lahti,nii üks päev ja siis käin kaks-kolm korda ja tuleb vedelamat.Rasedust praegu 22 nädalat.Vanust 31.Kas rasedana üldse seeb teha mingeid suuremaid uuringuid ja ravi.
Ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan vaevust ikka täpsustada, peab arvestama, et " olete kahekesi". Kui ema seedimine on pikemat aega häirunud, siis on karta , et ka laps Teie ihus ei saa päris kõike toitaineid, vitamiine ja mineraale nii nagu vaja oleks. Võimalusi on päris palju, mida siinkohal ei loetle, igaks juhuks Soovitan perearsti ja naistearsti külastust. Peaksite rasedusega ka kuskil arvel olema. Sellekäigus tehakse ka uuringuid, mistõttu saab kõike täpsustada. Vajalik on ka gastroenteroloogi konsultatsioon.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi