Imelik gripijärgne seisund 10.03.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Nädal tagasi (eelmisel neljapäeval) jäin grippi, oli palavik, köha, nohu ja liigesevalud. See kestis u 4 päeva, siis hakkas vaikselt paranema. Kolmapäevaks oli juba enam-vähem normaalne, väike köha ja nohu veel. Aga eile päeval tekkis järsku tugev väsimus, nii et raske on püsti seista ja üks imelik sümptom on veel - keel oleks nagu 'pehme'. Selline tunne, nagu koguneks sülg keele alla ja muudab rääkimise raskeks, sõnu on ebamugav välja hääldada. Mul pole varem sellist asja olnud. See algas eile päeval ja täna on täpselt sama tunne. Palavikku on ainult 37,1 C. Äkki te oskate arvata, mis see olla võiks?
Mul on ka kaasasündinud südameprobleemid, südamelihasepõletik kordub peaaegu igal talvel, aga mitte väga raske. Praegu ei tundu küll see seisund südamega seotud olevat, aga igaks juhuks siiski ütlen.
Ette tänades,
Maarja (23)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Maarja
Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule. Kolleeg saab Teid põhjalikult läbi vaadata ja ehk leida midagi, mis endale ei tundugi väga oluline.
Arvan, et viirusinfektsiooni põdemise ajal ja järgselt võivad esineda rida imelike tundmusi, mis aga mööduvad erilise ravita.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi