Rahuloleku pulss liiga kiire!? 27.02.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23-aastane noormees, pikkus 187 cm, kaal 77 kg. Nimelt hakkasin jõusaalis käima. Seal tehti kardiotest ja selgus, et pulss liiga kõrge (111). Vererõhk oli 140/82. Diagnoosiks - pulss tahhukardeline rahulolekus, taastumine aeglane. Praegu teen trenni rahulikult ja tasapisi. Pole enne eriti sportlik olnud, kuid olen omajagu füüsilist tööd teinud. Kuigi mõnel inimesel on ka sünnipäraselt kiire pulss, siis soovitati igaks juhuks asja uurida.
Loodan, et midagi hullu vast pole. Ptüi, ptüi, ptüi. Paraku on aga suguvõsas just meeste poole peal südamega probleeme olnud. Nimelt vanaisa olevat 27-aastasena juuksurisse läinud ja sinna ta ka suri, väidetavalt südamerikke tõttu.
Peaksin äkki perearstilt saatekirja küsima südame uuringutele?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Südame rahuks soovitan südame uuringuid. EKG, koormuselektrokardiograafia, kilpnäärme hormoonide analüüs, südame ultraheli. Kuidas neid Teie kandis korraldatakse ei oska öelda. Esimene käik on ikka perearst, kolleeg viib läbi põhjaliku läbivaatuse ja koostab kõige õigema uuringute kava.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi