Kõhulahtisus tsüklitena 06.01.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Suvest saati on hooti käinud umbes nädalased tsüklid, kus 15-30 minutit pärast söömist lööb kõhtu valu (justkui krampi) ning kõhu totaalselt lahti (kollakas-oranžikas väljaheide). Ja nii mitu korda päevas (2-3). Siis on mõned nädalad seedimisega kõik korras ning mingi aja pärast kordub kõik taas. Pidevalt ajab üles ka maomahla ja sappi. Rasvast toitu ei talu absoluutselt. Perearst saatis kõhuõõne uuringule (ultraheli). Kõik muu oli korras, ainult sapipõis oli "intensiivse kahaga". Perearst ütles, et see tähendab sapipõie põletikku, ent tänapäeval sellist diagnoosi ei panda enam. Kirjutas No-Spa´d, juhuks kui valu kõhtu lööb ning soovitas läbi teha Carsil´i kuuri. Ent Carsil´i infolehelt lugesin, et see on mõeldud hoopiski maksakahjustuste toetusraviks. Kas on tõesti lootust, et Carsil´i kuur lahendab probleemi?
Ette tänades,
Anni, 23

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Anni
Arst kirjutas ravimi lootuses Teid aidata. Alati tuleb kasuks usaldus ja lootus saada kergendust. Paar küsimust tagasi kirjutasin pikemalt piimasuhkru talumatusest, soovitan lugeda. Soovitan nõu pidada ka mao-sooltearstiga. Ehk leiate mitmekesi lahenduse vaevustele.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi