mari-Liis 27.12.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Doktor!

Mul on selline mure, et "kiusavad" säärekrambid. Eriti vasakul jalal. Ise olen 34 a-ne ja tööviis on üldiselt istuv. Pöördusin murega ka perearsti poole, kes mulle kaltsiumi-magniumi preparaati võtta soovitas. Nüüd olen seda juba 3s uu võtmas aga ei parmaks ega halvemaks pole asjad muutunud.

Hiljuti põdesin ka põlveliigese põletikku ja sain antibiootikumiravi ja hormoonsüsti põlve aga reumatoloog ütles, et see (st artroos, ei põhjusta minu jalakrampe)

Mure aga selline, et sääred tõmbavad krampi, eriti vasakul jalal. Paremal-palju harvemini ja vähem. Tavaliselt toimub see öösiti aga vahest "minikrambid" käivad ka päeval, näiteks tööl istudes.
Õised krambd on kohutavalt valusad, päevased on leebemad. Ja siis kui jala "valesti pööran" st mingisse valesse asendisse juhtub minema, siis tuleb kah säärelihasesse pinge ning hakkab krampi kiskuma.

Vett joon piisavalt, nii et ei krambid ei saa vist olla ka veepuudusest ja peale krampide algamist lõpetasin ka trennis käimise, kuna ei saanud enam jätkata, iga trenni ajal tõmbas väga valus kramp jala kokku. Nüüd ei ole ligi 3 kuud ka trennis käinud aga krambid ei anna ikka järele. Millest see võib veel olla? Või kelle poole võiks veel abi saamiseks pöörduda?

Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Mari-Liis
Kuigi olete jätnud oma vanuse märkimata on Teie kiri siiski sisulise probleemiga.
Kirjeldate vaevusi mis on omased niinimetatud rahutute jalgade sündroomile. See on seisund mis on suhteliselt sage, kuid arstide poolt aladiagnoositud, selle asemel proovitakse leida haigust veenidest, kaaliumivaegusest jm. Soovitan taas perearsti konsultatsiooni, kui kolleeg jagab minu mõtet, siis aitab ka hea neuroloog seisundit täpsustada ja kõige õigema ravi määrata. Selleks on vaja perearsti saatekirja.
Nõndaks.
Vist enam ei tule 2005 aastal enam kliinik.ee küsimusi, seega paras aeg soovida kõigile mõnusat aastavahetust, mõõdukust söökides-jookides-tulevärgis ja tina valamises.
HEAD TERVIST UUEL AASTAL !!!
Madis Veskimägi