Mitu probleemi 20.10.05 / Perearst

Külastaja küsib:

lähe ega lähe üle. Olen 52 aastane.Suitsetanud pool elust,olen naine,elu praegu hästi rahulik,ja nüüd kogu aeg need tervisehädad,ei julge enam arstile minna,olen nii palju käinud.1 kord on selle valuga käinud kiirabi,EKG korras.Palun nõu;kuna arvan et olete vist kõige targem ja mõistvam arst.Ette ta tänades.Tere Doktor Veskimägi! Kevadel tehti mulle hulk uuringuid,kilpnääre on suurenenud ja sõlmeline,reflukshaigus,selgroog kõver.Aga mind vaevab praegu probleem südamega,nimelt 2 aastat tagasi hakkas seljas pigistama,külm higi otsa ees,selline hoog tuleb,pigistab ka nagu rinnus ja teatud aja möödudes läheb üle,käisin arstil EKG korras,siis tehti koormusega test,öeldi et on südame isheemia tõbi,perearst kirjutas mida lasta suhu keele alla,kui hakkab pigistama,nüüd on seda esinenud üsna tihti,ei oska seletada,hakkab nagu hammaste juurest see valu,siis pigistab seljas,väga hirmutav ja paha,tahan teada kas elangi nii edasi,kas mingit ravi sellele ei ole,arstil ei ole ma sellega enam käinud,aga viimane kord oli laupäeva õhtul, ei

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Päris täpselt ma vstata kahjuks ei saa. Tuginen Teie arsti diagnoosile: südame isheemiatõbi mis avldub stenokardia ehk rinnaangiinim ehk rinnaahistuse-valuna. Rahvasuus on sellel haigusel palju nimesid. Soovitan julgesti minna oma arsti juurde ja arutada kõike uuesti. Võib olla nii, et määratud ravimid ei anna päris loodetud toimet või on haigus süvenenud. Kindlasti soovitan ka südamearsti konsultatsiooni. Kolleeg otsustab vahest täpsustavate uuringute vajaduse, selleks võib olla näiteks südame veresoonte uuring. Võimalusi on väga palju. Kui südamearst jääb Teie südamega rhule, siis võiks mõtelda ka söögitoru reflukshaigusele. Selle tõve korral satub mao happeline sisu söögitorusse ja ärritab seda. Tekib valulik, kõrvetav-põletav tunne seljas, rinnus, ülakõhus. Seda vaeevust on ravimiga lihtne ravida, kuid enne peaks ikka Teie arst seda ikkagi uurima.
Loodan, et sain veidi selgust tuua. Igal juhul soovitan julgesti pöörduda oma prerearsti poole. Selleks me ju olemegi, et inimesi aidata.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi