Palavikud ja samas liiga madal temperatuur. 20.09.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

On selline mure, et on pidevad väikesed palavikud. Hetkel jälle 11-s päev vahelduv palavik, temperatuur vaheldub 37,5 ja 37,4 ja 37,2 jne... samas palaviku alandajale paratsetamol ja asperiin, see palavik ei allu. Need palavikud juba oma mitu aastat (3-4a.) vanasti vaid temperatuuri tõus oli, nüüd aga ka langus vahepeal päeval palavik aga samas või 1,5 h pärast olla temperatuur 36,2; 36,0; 36,4 enamasti kukub temperatuur õhtuti ja hakkab külm. Nt. see pühapäeva oli kell 18.00 temperatuur 37,0 ja kell 19.30 oli 36,2, mingit palavikualandajat ma ei võtnud. Esmaspäeval tööl kell 14.00 oli 37,4 ja õhtul kell 22.00 oli temperatuur 36,4.
Lisaks on peavalud pidevad sellised nõrgad. (vahel harva tugev peavalu aga seda uuriti see auraga migreen)(Teen istuvat tööd päev läbi arvuti taga)
Palaviku põhjusi leitud pole, vereproovid vahel näitavad ka põletikku aga kus see põletik on seda arstid ei ütle, ei leia. Vererõhk üldiselt normis või veidi madal, veresuhkur korras.
Uuritud on siseorganeid, neeruks, maksad, sapp (mingi ultraheliuuring) selle alusel kõik korras. Kopsu röntken korras. Kilpnääret uuriti 1,5-2 aastat tagasi see ka korras.
Samas on mure mul juba aastaid kõhukinnisusega, see juba ikka 5-6 või rohkem aastaid, vahepeal võtan lahtisteid (harva, võib-olla 2 korda kuus) aga nüüd olen igapäev joonud Hapsi ja neid bakteritega hapupiimasid ja keefiri, tühja kõhu peale ja lõunaks, veidike leevendab (ehk oskate veel midagi soovitada?)
Palavik aga tekitab sellise uimase ja jubeda väsimuse tunde, selline roidumus. Vahel käib pea veidi ringi.

Hetkel nii oma 3,5 kuud olen võtnud antidepressante (Wellbrutin), kui see võib oluline fakt olla?! Samas palavikud vahelduvalt enne ka olnud.

Äkki oskate soovitada midagi selle kõhukinnisuse osas veel aga
põhimure ikkagi selles, et kuhu ma veel peaks pöörduma või mida uurida laskma, see pidev palavik kurnab?
Mis selle palaviku põhjuseks võib olla?

Ette tänades
Õ.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Lugedes Teie muresid, selgub, et koik uuringud kehaliste haiguste otsingul on tehtud. Wellbutrin on antidepressant ja ilmselt Teie arstid peavad 'palavikku psuhhogeenseks. Selline asi on taiseti voimalik. Sellele aitab kaasa ka inimesepoolne negatiivne sisendus. Umbes nii, et hakkab joutma ohtu ja peagi hakkab paha. Aeg laheb edasi ja hakkab velgi halvem. Ja siis hakkabki paha. Iniomese mottel on tohutu joud, sellega voib raskelt haige end jalul hoida ja vastupidi voib end ka haigeks motelda. Soovitan kuulata oma arstide soovitusi. Voimalusel muuta midagi oma kutsetegevuses, isiklikus elus. Kasuks tuleb psuhholoogi konsultatsioon. On ka uks ravivoimalus nimega kognitiivkaitumuslik ravi. Seda valdavad vahesed psuhholoogid-psuhhiaatrid aga tasub otsida. Ravi tuum on selles et proovitakse leida niiniometatud negatiivseid automatmotteid ja patsienti treenitakse nendega toimetulemist. See annabki sageli parema ravitulemuse kui kasutada kombineeritud ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimagi