ebamugavustunne 16.09.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere dr. Veskimägi.
Lugesin Teie kirjavahetust abivajajatega ja ütlen nii: müts maha Teie ees, doktor. Vähe sellest, et Te head ja kiiret nõu annate, suudate Te veel lisaks seda teha ka sellisel moel, et abipaluja saab valdavalt lohutatud ja maharahustatud. See ongi ju väga tähtis.
Nüüd siis minu küsimus(ed). Olen 60-aastane naisterahvas. Kolm kuud tagasi sain väga tugevat antibiootilist ravi seoses günekoloogiliste probleemidega. Paar-kolm nädalat tagasi tekkisid tupes, alakehas ja ka pärakus ebameeldivad tursetaolised vaevused. Aeg- ajalt on lahti ka kõht. Analüüsid on korras. Ainult tupes avastati streptococ, aga see ei pidavat vaevusi tekitama. Samas ei esine neid vaevusi öösel ja väiksemad on nad siis, kui hästi palju vett joon(kasutan ka urosepti) Olen aeg- ajalt võtnud ka Lacto sevenit ja kasutanud tupe geele, miski ei aita. Äkki ikka see streptococ?
Palun öelge ka, kui palju Lacto sevenit päevas võtta tohib ja kas ta ka mingil ajal kahjulikuks võib muutuda.
Lugupidamisega
Mari

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Mari !
Tänan heade sõnade eest. Nüüd aga katsun vastata Teie kirjale.
Antibiootikumravi on alati kahe otsaga tegevus. Ühelt poolt anname rohtu ja seda usus, et hävitame ära " pahad" bakterid, kes põhjustavad haigust. Kuid selle kõrval saavad otsa ka bakterid kes on meie kehas niiöelda lihtsalt head naabrid. Need väikesed sõbrad hoiavad ülitähtsat bakterite tasakaalu heade ja halbade vahel. Antibiotikumravi notib aga valimatult maha nii häid kui halbu. Tekib tühi plats, kuid loodus tühja kohta ei salli. Selle hõivavad hoopis mikroorganismid, mis erinevad bakteritest. Ja need on seened. Igapäevases arstipraktikas on sage probleem: antibiootikumravi lõppedes tekib us probleem: kandidiaas ehk pärmseentõbi. See seeneke on nuhtluseks eriti naistel, põhjustades vaevusi tupekandis, pärakus, kusitikandis aga ka suus-söögitorus ja maos. Kuii palju sõltub just sellest kuivõrd on häirunud normaalne mikroorganismide kooselu. Naispatsienti võib häirida üksjagu kipitav voolus tupest, see võib sisaldada ka kohupiimalaadseid helbeid. Lähemat asja uurides on tupe limaskest kaetud samuti kohupiima meenutavate helvestega, kui need ära pühkida, paljastub punetav ja kipitav limaskest.
Arvan, et Teie probleem on tingitud tõenäoliselt pärmseene vohamnisest. Selle ravivõtteid on mitu, vahest tõhusaim on suukaudne ravi, ravikuur on väga meeldiv, koosnedes vaid ühest tabletist. Riskin sinkohal ka öelda selle toimeaine nime ja suuruse: fluconazol 150 mg. Kuid ravimi kirjutab siiski arst kes Teid näeb ja uurib.
Lactoseven on loodustoode, täpsemalt probiootikum mis suurema keemiata katsub taastada organismi normaalset bakterikooslust. Nüüd ei hävitata halbu vaid organismi viiakse hoopis häid mikroorganisme. Üldiselt tehakse sellega ravikuur pikkusega 10-20 päeva. Lisan allpool ka selle täpse koostise ja info koostise-kasutamise kohta. Konkreetsetest edasistest sammudest soovitan nõu pidada veelkord naistearsti ja perearstiga. Kolleegid aitavad leida kindlasti parima lahenduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi
Nimetus LACTOSEVEN TBL N20
ATC 0TLV
Toimeaine 7 bakterit
Tootja VITABALANS OY
Grupp Toidulisandid ja loodustooted
Pakend 10
Käibemaks 18%
Pilt -
Lacto 7

Koostis: Inuliin 75%, piimhappebakterid 10% (Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum, Streptococcus faesium, Sterptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus plantarum, Leuconostoc mesenteroides).

Lisaained: Mikrokristal tselluloos, magneesiumstearaat, silikondioksiid

Omadused: Soolemikrofloora ja normaalse sooletegevuse häirete korral, mis kaasnevad

näiteks toidu valiku muutustega ja antibiootikumi raviga. Inuliin soodustab

normaalse mikrofloora taastumist.

Annustamine: Täiskasvanud: 1-2 tbl hommikul ja õhtul, lastele 1 tablett

hommikul ja õhtul.

HOIDA LASTELE KÄTTESAAMATUS KOHAS

Tootja: Vitabalans Oy, Varastokatu 8, Hämeenlinna, Soome

Maaletooja: Magnum Medical, Pärnu mnt. 139c, Tallinn

Info - tootja esindajalt 12.06.02