Raske hingata 21.08.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 21.a neiu. Ma ei suitseta, teen trenni. Astmat ega midagi muud selle sarnast pole olnud- ainult mandlioperatsioon 4a. tagasi. Selline mure, et vahel tekivad mul nagu hingamisraskused: sisse hingates tekib rinnus pitsitav valu, vahel on nii olnud et pole julgenud õieti üldse hingatagi-selline valu,siis olen voodisse pikali heitnud ja püüdnud vähehaaval ja hästi rahulikult hingata. Mõne aja pärast see möödub. Kas see võib olla ka närvidest?
Siis veel selline küsimus, et kas see on normaalne kui mul kehatemperatuur on 35,7(kusjuures ma veel higistan ka siis) ja 4-5tunni pärast 36.5? Minu meelest on see päris suur temperatuuri kõikumine?!
Kas mul oleks põhjust nende muredega pöörduda perearsti juurde või kuskile mujale ?

Murelik neiu

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere neiu !
Ärge olge murelik.
Arvan, et midagi tõsist Teiega olla ei saa. Aeg-ajalt esinevad valutorked rinnus võib olla roietevahelise närvi või lihasärrituse tunnuseks. Vaevus on küll ehmatav kuid ohutu. See arvamus kehtib vaid Teile. Olete noor, tegelete spordiga ja vaevus on vaid vahetevahel.
Ka temperatuurikõikumine on normivariant. Inimene ei ole lihtsalt kuii kellavärk, kus süda peab lööma täpselt 70 x minutis ja kraadiklaas näitama 36,6 C. Ööpäevaselt on normaalne kehatemperatuuri kõikumine täpselt nii nagu Teil.
Kui mure püsib, soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule. Kolleeg teostab esmase läbivaatuse ja uuringud ning saab nõnda anda täpsema hinnangu Teie tervisele.
Head tervist Teile ja kõigile KLIINIK.EE patsientidele.
Juba pea 1 kuu töötab meie riigis suurepärane võimalus patsientidele oma küsimuste arutamiseks arstidega- PEREARSTI NÕUANDETELEFON. Selle number on 1220. Kui meedikul on võimalus esitada täpsustavaid küsimusi siis saab ta anda ka parema vastuse. Kirjalikul vastamisel aga saab tugineda vaid faktidele mis on esitatud, ei rohkem ega vähem. Kirjaliku vastamise eelis on aga see, et teksti saab lugeda korduvalt ja paljud asjast huvitatud inimesed. Möödunud 2 aasta ja 3 kuu jooksul olen vastanud ligemale 600 küsimusele. Ja seda mitte 1-2 reaga vaid esitades tõesti neid mõtteid mis on minu peas tekkinud. See on omapärane tunne, kujutades minujaoks nähtamatut patsienti, kuid kelle mure elustub kirja vahendusel. Kui lisada siia kümned ja sajad sarnased tervisemured minu igapäevatööst siis saabki anda vastuse. Kui sekka saan KLIINIK.EE patsientidelt tagasisidet, et üks või teine probleem on lahenenud siis võin olla päris rahul.
Veelkord head tervist kõigile !!!
Madis Veskimägi