mis haigus? 13.07.05 / Perearst

Külastaja küsib:

teist päeva juba on palaviku üle 39 visanud ja enamasti püsinud üle 38. mingeid muid sümptomeid eriti ei ole, va. väga harv kopsupõhjast tulev köhatus. millise haigusegavõik olla tegu ja kas ma peaksin arsti juurde pöörduma? olen muidu noor inimene ja viimati olin tõsisemalt haige lapsepõlves.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et tegemist võib olla hingamisteede mööduva infektsiooniga. Esmalt kodused ravivahendid: paratsetamool, rohke soe jook, köhateed. Igaks juhuks hoidke silma peal järgnevatel sümptomitel: peavalu, oksendamine, kuklakangus, valguskartlikus, helikartlikus, oksendamine. Kui midagi sellist esineb, soovitan kindlasti pöörduda arsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi