köhatamine ja palavik 02.06.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist, doktor!

Pöördun Teie kui lugupeetud arsti poole arvamuse saamiseks-36.a.,naine,kontoritöö. Missugune võiks olla abistav lahendus probleemile ja seda juba pikka aega-uuritud nii ja naa, ravimeid saanud-peaks olema terve-aga nagu lähen aeroobika trenni,vahetevahel teen nõrgemat, tugevamat-
kuidas on trenn üles ehitatud-ja nagu Aamen kirikus kui nii öelda tohib: järgmisel päeval köhatamine, mitte köha ja palavik 37,1-37,3-eelmine aasta isegi kuni 37,5. Ja pidev väsimustunne-ei kasuta ül poole aasta mingeid antidepressante-arstid tunnistanud -TERVE- Kas koos aeroobse trenni hingamisega on mul tekkinud mõni nihe hingamisteedes, mida uuringud ei näita, või ei sobi näit aeroobika-kust sellealast nõu saada-spordiarstid mõõdavad-kopsumaht korras ja kogenus spetsid on teinud muid hingamisteede uuringuid-sarkoidioosi ägenemist ei ole. Kas oskaksite soovitada mõnd loodustoodet, ei saa hakkama ilma kehalise treeninguta, mida hingamisteedesse pihustada või üldse soovitate mitte aeroobikat teha-muu nagu ei sobi hingele-on tore liikumine! Nagu keerdsõlm!
Dr. Madis Veskimägi-olete hea sõna ja hea arstimõtlemisega tohter-palume Teie arvamust!
Lugupidamisega Sirje

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Sirje
Tahaks midagi tarka soovitada, kuid infi kahjuks napib. Pean õigemaks ikka seda palavikuasja ja sarkoidoosi ning rea teiste haiguste täpsemat uurimist põhjendatuks. Päris niisama üks palavik ka ei teki. Kui aga kõik arstid kinnitavad ühest suust et kõik on korras siis mõtlen natuke suurema tundlikusega temperatuurikeskusele peaajus. Lihaskoormus soojendab ju keha, temperatuurikeskus asub seda kõike korrigeerima ja läheb lihtsalt veidi sassi ja hoiab kehatemperatuuri veidi soojemana. Umbes sarnane asi esineb teinekord peale ägedate ja kõrge palavikuga kulgevate haiguste järgselt. Tõsi küll, siis peaks mõne kuu pärast kõik olema korras.
Aga aeroobika on mõnus liikkumisvorm nii kehale kui hingele. Seda soovitan ikka jõudumööda jätkata.
Kahjuks ei saa ma anda mingit väga konkreetset soovitust, et pihustage rohtu A kurku või määrige rohtu B rinnale ja kõik on korras. Aga ehk veidi uusi mõtteid ikka.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi