Kas depressioon? 02.04.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 37.a.naine ja kõik sai alguse aasta tagasi.Eelmise aasta maikuust hakkas mind vaevama selline häda ,et mul olid silmad paistes.Algul tekkisid silmade alla kotid ja hiljem ka silmde ülemistele laugudele.Muid vaevusi ei olnud.Selleks, et normaalse inimese kombel hommikul tööle või välja minna võtsin furosemidi 20 mg.Kui selle hädaga perearsti juurde läksin selgus vereanalüüsidest et ka HGB oli madal(68)Sain ravi ja kõik läks nagu normi,kuid silmad hakkasid jälle septembris paistetama.Sellest ajast algas üks analüüside ja arstide vahet käimine :uroloog,nefroloog,kilpnäärme-,hormoon ja muud analüüsid,mis kõik järgemööda näitavad ,et viga midagi pole.Nüüd kuskil 3 nädalat tagasi avastasin omal naha peal(üleni) väga paljude sünnimärkide tekkimise(mõned heledamad mõned tumedamad).Viimased poolteist nädalat piinab mind ka liigeste-lihaste valu kätel ja jalgadel.Samuti vaevab ka kõhukinnisus.Perearst soovitab antidepressante,aga kas tõesti võib depressioon anda silmade paistetust?Ise ma küll ei oskaks öelda ,et ma depressioonis oleks,aga mis võiks veel anda silmade paistetust peale hormoonide,neerude ja kilpnäärme haiguste?
Tervitades ja Teie vastust väga ootama jäädes.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Üldiselt paneb mind mõtlema heast peast tekkinud aneemia. Seda liini võiks veidi uurida.
Silmade paistetuse taga on harva mõni neeruhaigus või kilpnäärme ala või ületalitlus. Peamine põhjus on lümfipeetumine silmalaugude pehmetes kudedes, nii tekib nn padjanägu. Abi on õrnast laugude voolimisest-massaazist, jahedast dushist, nahka pingutavatest näomaskidest. Antidepressandid on natuke liiga levinud vahend haigest lahti saamiseks, ma ise pooldan ausalt asjade ärarääkimist, mängu lahtiste kaartidega.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Perearst

kilpnääre

Tere!

Olen 32-aastane naine. Olen viimasel ajal pidevalt väsinud, ka juba hommikul ärgates. Meeleolu on pidevalt kehv, ei ole huvi seksi vastu. Millegipärast ei õnnestu mul ka oma ülekaalust ...

Vastas dr Eero Merilind

Lugupeetud Tiina.



Usun, et kilpnäärme probleemiga antud juhul tegemist ei ole. Pigem

kalduksin Teil diagnoosima meeleoluhäiret (depressiooni). Soovitan

Loe edasi



Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: