pidev külmatunne 17.03.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere !!
Mind vaevab pidev külmatunne, käed on koguaeg nii külmad, et ei taha neid isegi katsuda, jalad sama moodi. ka külmavärinad on koguaeg! Riides olen koguaeg soojalt villased sokid jalas kampsun seljas. Isegi teki all on külm. Toas on soe teised käivad kõik t-särgi väel ringi ja räägivad et on palav aga mina ikka külmetan!! End ajab see kohutavalt närvi, ei suuda nagu kubujuss riides käia koguaeg. Ja nii on mul juba pikemat aega aga viimasel ajal eriti kohe ja tahaks teada milles probleem võib olla. Ei tarbi alkoholi ei suitseta. Milles võib olla probleem et mu keha mind ei soenda!!!??
Ette tänades!
Kadri

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Kadri !
Vastan kui teaksin ! Kahjuks ei saa arstlike otsuseid teha tuginedes nimele Kadri ja pidevale külmatundele. Oluline on Teie vanus, eluviis, vaevuse algus, seda ägestavad ja leevendavad faktorid, seos töö ja puhkeajaga, meeleoluga, unega, südametegevusega jne jne. Arstitöö on juba kord selline, kus on vaja arvestada mitmeid ja mitmeid asjaolusid, selle alusel koostada diagnoosihüpotees ja asuda siis seda uuringutega kinnitama või ümber lükkama.
Soovitan pöörduda reaalajas arsti vastuvõtule.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi