Ammoniaagi maitse suus. 11.02.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 53.a. naine.Viimased kaks nädalat häirib halb maitse suus.Kas see viitab neeruhaigusele? Juba pikemat aega häirib sage urineerimine ja üldine halb enesetunne-iiveldus,peavalu jne.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vastus on jah ja ei. Kahjuks on tänapäevahaigustele omane äärmiselt mitmekesine sümptomaatika millel on teinekord vähe ühist õpikutarkustega. Võib juhtuda, et väga vaevarikaste sümptomite taga ei suuda keegi mingit kehalist haigust leida. Soovitan arstikülastust ja esmaseid teste: uriinianalüüs, vereproov jääkainetele ja kõik need mida Teid läbivaatav kolleeg peab vajalikuks. Ikka koostöö patsientide ja arstide vahel.
Head tervist soovides Madis Veskimägi