mure abikaasa pärast 07.02.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere kena kevade ootust!
Minul on selline mure, et abikaasa (33.a.) on viimased neli aastat ilma puhkuseta tööd teinud ja maganud ka vähem kui peaks.
Nüüd öösiti olen tähelepannud, et tal keha tõmbleb- enamasti ülakeha piirkond.
Olen ta üles ajanud ja küsinud milles asi- ta ei tea ise sellest midagi. Paar viimast ööd on see olnud nii et minuti sees lausa paar tõmblust ja umbes 10 min. kestab- kuni asendit vahetab ja siis mõne aja pärast jälle.
Norskab ta ka igas asendis, kui varem ainult selili olles, siis nüüd pole vahet.
Jään ootama Teie vastust, milles võib asi olla.
Kõike head Teile.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vaevuse põhjusena oletan uneapnoe sündroomi ja kroonilist ülepinget. Uneapnoe on seisund mille puhul norskaval inimesel vajub pehmesuulagi hingamisteede ette nii et tekib lühiajaline lämbumine. See ei lõppe küll päris lämbumisega, kuid valju norsatusega, mis sunnib patsienti unes keha pöörama. Patsienti seeennast kuigivõrd ei häiri, küll aga tema lähedasi. Nied tõmblusi ja norsatusi on üpris ebamugav pealt vaadata, sest on tunne et kohe-kohe tuleb see viimane hingetõmme.... Asjas aitab selgust tuua uneuuring. Seda tehakse Eestis Tartus ja nüüd ka Tallinnas. Sinna saab suunata perearst või nina-kõrva-kurugarst sõltuvalt sellest kus elate ja kuidas on Teie kandis kombeks.
Loodan, et sain veidi selgust tuua !
Head tervist soovides
Madis Veskimägi