palavik 14.12.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kolme nädala vältel on mind vaevanud kerge peavalu, kerge väsimus ja madal palavik (37,2). Muid külmetusele, gripile iseloomulike vaegusi (köha, nohu, kõhulahtisus) ei ole. Vereanalüüsid pidavat olema korras, põletikulisi protsesse ei ole.

Ainuke tuntav mure on kaelaradikuliit (diagnoos on enda pandud varasemate kogemuste põhjal, võib olla ka vabalt vale), mille raviks kirjutas perearst välja tabletid RELIFEX. Nende võtmise kuur on läbi, märgata on paranemist, kuid mitte täielikku. Varasemale kogemusele tuginedes jääb mulje nagu oleks samale tulemusele ka ilma ravimiteta jõudnud.

Olen 33.aastane, mees. Kaelaradikuliit on varem arstide poolt diagnoositud.

Mida edasi teha?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arstidega on nii, et me proovime kõike inimesele talle arusaadavate sõnadega selgeks teha. Radikulit on hästi tuntud sõna. Kuid arstlikult see alati ei ole õige: otseselt peaks see tähendama närvijuurte põletiku, kaelaradikuliit niisiis seljaaju kaelaosast alguse saanud närvikahjustust. Tõelisel radikuliidil peaks olema käes või jalas nahatundlikushäire, nõrkus. Kuidas on Teie täpsed vaevused kirjast ei selgu.
Kaelapiirkonna valude korral on sagedasim põhjus lihaste pingekolded (I müofastsialgia) ja närviärritus: Radikulalgia. Soovitan veelkord nõu pidada perearst, neuroloogia ja taastusravi arstiga. Viimane on tohter kes oskab anda nõu harjutuste osas ja millist asendit peaks vältima igapäevatöös. Loodan et sellest on kasu.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi