väike palavik juba 2 nädalat 04.12.04 / Perearst

Külastaja küsib:

tere! olen väga mures ja sooviksin nõu. Mul on nimelt juba 2 nädalat väike palavik, nii 37.0 kuni 37.3! algul oli kurk hästi valus aga see kadus kiiresti, nohu oli ja perearst kirj antib, sõin need ära, natuke läks olek paremaks aga palavik ei kadund, tehti põskkoobastest röntgen, mis oli korras, vereanalüüs oli ka korras! ei tea mis nüüd tegema pean, kas igaskjuhuks kopsuröntgeni? millise haigusega võiks tegemist olla? higistamist ei ole, midagi nagu ple, aint enesetunne halb sellest palavikust ja väsimus ka sellega, isu ära pole eriti kadunud, palavik tuleb õhtu poole! sooviks nii kiiresti infot, kui võimalik, olen tõsiselt mures:(

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Saan vastata järgmist. Küllaltki sageli võib peale tõsisemat infektsiooni jääda mõneks nädalaks ka kuuks kestev väike temepratuuri kõrgenemine. Seda seletatakse infektsiooni järelnähtudega ja ka organismi termoregulatsiooni ajutise "sassiminekuga". Tunnetan, et olete üksjagu närvis, kuigi vereproovid on korras siiski võiks teha ka kopsupildi. Teadmatus, närvipinge ja hirm on need mis omakorda annavad rida vaevusi ja omakorda võivad hoida kehatemperatuuri veidi kõrgemal.
Loodan, et sain tuua veidi selgust.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi