Vitamiini vaeguse nähud? 18.10.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 24 a.Viimased kuu aega olen täheldanud küünte ebanormaalset lõhenemist. Küüned lõhenevad kihiti lausa ülespoole normaalset küüne piiri. Mul on eluaeg olnud väga hea, ilma probleemideta näonahk, viimased 1,5 kuud on T piirkond nahaaluseid põletikulised punnid üksteise järel nägu täis. Ja juuksed on hirmsasti lahti läinud viimased 2 nädalat. Tõsiselt häirib ka nende näopunnide juures, et nende paranemis periood, peale nö puhastamist võtab ka aega 1-2 nädalat, millal on täitsa kagunud. Varasemaga võrreldes kulus selleks 2 päeva.

kas võib tegu olla mõne vitamiini puudujäägiga?

hetkel hakkasin võtma- Dynomisani ja Merz special drazeesid? Kas nendest võib kasu olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mõistan Teie muret, kuid ei söenda hakata midagi järeldama, sest infi on veidi vähevõitu. Soovitan nõu pidada nahaarstiga ja günekoloogiga ( tõenäoliselt olete naissoost). Nende vastuvõtule saab ka perearsti saatekirjata.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi