Vaktsiinid 04.10.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on 3 aastane poeg, kes on peale syndimist saanud köik eesis ettenähtud vaktsiini systid. Nyyd tulime elama Soome. Siin kysitakse milliseid vaktsiine on laps saanud. Kas Pöjamaades vaktsineeritakse väikelapsi samamoodi(samadel aegadel ja samade haiguste vastu) kui Eestis? Kust ma saaksin nende vaktsiinide ladinakeelsed nimed, mida saavad kuni 2 aastased lapsed? Tänade Tiina

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Tiina
Palun kylastage oma perearsti, ta anab Teile lapse vaktsineerimispassi koos seni tehtud vaktsineerimisandmetega. Vaktsineerimine on igas kandis sarnane siiski on ka vaikesed erinevused. Minu teada rakendavad soomlased ka vaktsineerimist Hemophilus influenza vastu koigil lastel, eestis on see vabatahtlik. Viimase 2 aasta jooksul vaktsineeritakse eestis ka koik beebid b hepatiidi vastu. Ilmselt on see soomes ka nii. B hepatiit ja Hemophilus influenza on need toved mille suhtes voib tekkida lahknevusi. Difteeria teetanus lakakoha leeter mumps ja punetised ja BCG peaks olema sarnased. ERinevus on ka tootjates ja vaktsiinide abiainetes ( elavhobeda uhend sailitusainena voi selle vaba vaktsiin)
Viibin praegu USAs, vabandan, klaviatuur millega vastan ei tunne koiki eesti tahti.
Head tervist soovides
Madis Veskimagi