taimne rasv 21.09.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kas taimse rasvaga (toiduõliga) liialdamisel on ka kuidagi võimalik veresoontele halba teha? "Halba" kolesterooli õlides ju ei ole?
Eve

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ühegi toiduainega liialdada ei tohiks. Ikkagi arstide lemmiklause: meie toit peab olema tasakaalustatud ja mitmekesine. Liigrasvase toiduga käib kaasas paratamatu kehakaalutõus mis kujutab endast suuremat ohtu tervisele tervikuna kui kolesteroolisisaldus. Kolesterooli ei tohi peljata, see aine on meile toidus hädavajalik. Tõsi, suurema sisalduse, päriliku eelsoodumuse , eluviisi ja ainevahetuse iseärasuste juures võib see olla üheks riskiftoriks veresoonte lubjastumise tekkel.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi