jalgade külmetamine 26.05.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Perearst saatis veresoonte kirurgi juurde. Kirurg mingeid häireid ei tuvastanud.
(4-min. jalgade katsumise järel)
Perearst saatis südamearsti juurde.
Südamearst tegi "ehho" ja saatis südamekirugi juurde.
Kirurg ütles, et sügisel(sept.okt) tuleb teha uus "ehho", ja siis minna vajadusel opile-vahetada südameklapp.
Aga praegune situatsioon ei tohiks soodustada jalgade külmetamist.
Mida praegu teha jalgade külmetamise vastu ?
Olen 66-a, enesetunne muidu normaalne.
Ei suitseta. Kas peab millegagi määrima ???
Olen 3 korda 50.- maksnud, aga tulemust pole.
(Kui välja arvata, et sügisel opi järjekortda pannakse)
Mida teha ?
Lugupidamisega T.A.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere T.A.
Saan siinkohal vaid loetleda jahedate jalgade sagedasemad pohjused:
1. Arterite haigused
2. Jalanarvide haigused, neuropaatia. Esineb tihti koos suhkruhaigusega
3. Kardiaalne puudulikus, halvenenud on verevarustus kogu keha kaugemates osades
4. Liikumisvaegus.
5. Individuaalne isearasus
Tihti on omavahel kombineeritud kaks voi enam pohjust. Koigeparemini aitab ikka selgust tuua teid vahetult konsulteeriv arst.
Head tervist soovides Madis Veskimagi