Morbus Botkini? 02.03.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Lp dr Veskimägi
Põdesin lapsena Botkini tõbe. Nüüd, kui soovisin olla doonoriks, selgus, et ma selle haiguse läbipõdemise tõttu ei sobi verd andma. Kas Botkini tõbi on A, B või C hepatiit või on see veel mingi muu nakkuslik kollatõbi?
Tänan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Botkini tõve all mõistetakse ajalooliselt vahest B hepatiiti. A hepatiit on see mis levib nö pesemata käte vahendusel epideemiatena kollektiivides. B hepatiit ka C, D ja E hepatiit aga vereülekannete, vigastuste, puudulikult desinfitseeritud meditsiiniliste instrumentide ja kaitsmata seksiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi