peavalu/ninast verejooks 01.03.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin saada nõu enda abikaasa jaoks, kes on 30 aastane ja arsti juures pole käinud vähemalt viimased 10 aastat.
Eelmisest kevadest kaebab mees nädalas ikka mõne korra peavalu. See kaob peale paratsetamooli võtmist. Tavaliselt on valu peale tööpäeva (teeb füüsilist tööd), vahest ka hommikuti. Lisaks sellele jooksis ka aegajalt ninast verd.
Nüüd, umbes kuu tagasi, loobus ta kohvi joomisest (enne jõi päevas umbes 3 kruusi) ja tundub, et valu on saanud leevendust. Küll aga on olevat hommikuti tal aeg-ajalt vere maitse suus.
Arstile kontrolli on ta lubanud minna juba aasta aega, aga nagu paljude meeste puhul, see on ka vaid jäänud lubaduseks.
Milles võib olla probleem tema puhul? Kas kõrge vererõhk või midagi muud?
Mees ise on tervete ja karskete eluviisidega.
Tänan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Raske kommenteerida, infi on kahjuks vähevõitu. Tasuks ikka arstigfa nõu pidada.
Head tervist soovides Madis Veskimägi