teadvuse kaotamine 05.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Milles võib olla asi, kui mees (31 a, töötab bussijuhina) kaotab tadvuse? Ta luges ajakirju ja siis äkki kukkus toolilt alla. Hiljem ütles, et tundis kuidas pimendub slimades, ei näinud ajakirja tähti ja tundis nõrgat iiveldust. Kuidas ta kukkus ei mäleta, aga talle tundis, et ta midagi karjus, kuigi seda polnud tagelikkuses. Mis arstid kindlasti peaksid teda läbi vaatama? Mis uuringud tuleks teha, mida tuleks paluda igaks juhuks perearstilt?
Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mees vajab kindlasti uuringuid, kõige õigem arst on tema jaoks neuroloog, perearst annab selleks saatekirja. Oleneb kus elate, mõtleksin ka haiglauuringutele, uuringud mis tuleks ära teha on aju elektroentsefalograafia, kompuuteruuring, veresuhkru ja täisvere analüüs, elektrokardiogramm. Need viimased saab perearst kenasti korraldada.
Head tervist soovides Madis Veskimägi