Podagra 03.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Kuidas peaks sellise diagnoosi puhul oma tervist jälgima, kas oleks otstarbekas kasutada loodustooteid ja kas on tegemist ensüümi puudumisega. Kas haigust on võimalik lõplikult välja ravida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tegemist on ainevahetushäirega, mille korral hakkavad liigestesse sadenema kusihappesoolade kristalle. Tuntuim koht on suure varba põhiliiges.
Toidus tuleb ära jätta veini, õlle, kondipuljongi. Raviks on hea allopurinol tabl analüüsi järgi. Kontrollima peab ka vererõhku ja kolesteroolitaset veres.
Head tervist soovides Madis Veskimägi