kõikuv vererõhk 02.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 38a naine. Viimase aasta jooksul on olnud vererõhu kõikumisi. Seda ma tunnen ennekõike raskuse tundest rinna sees ja madal pulss, mõnikord extrasystolitega).Kui selle tunde ajal mõõdan vererõhku on see n.82/115 iseenesest näidud head aga vahe on väike. Ja pulsi sagedus on siis alla 60. Selle raskustunde ajal paneb ka tihti sügavalt sisse hingama, et tahaks nagu kergendust, mis ka mõneks sekundiks tekib. Kui tunnen, et raskus on ära kadunud on ka rõhk (vahe 50-60) normis. Aktiivse spordi tegija ei ole. Lapsena põetud ägedat südamelihase põletiku (angiini järgselt), ägenemisi ei ole olnud.
Praegu tarvitan cipralex 2,5 mg päevas.(pikemat aega juba)
Kas tegu võib olla millegi tõsisema häirega (südame pööle pealt), mis vajab uuringuid või on midagi Cipralex´iga tegemist.
Tänan vastuse eest. Liisu

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Liisu
Arvan, et tegemist on kerge talitlushäirega, mis ei kujuta mingit ohtu. Cipralex on jälle ravim mis võib ka sarnaseid nähte anda. Kui teate et kõik on korras siis ka see on suur väärtus.
Head tervist soovides Madis Veskimägi