Südamelihas 31.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 20 aastane,tervis on muidu korras, aga igakord, kui mul on närvipinge või olen külmetanud, hakkab rinnapealt valutama, kas see on südamelihasest ? Või mida teha?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ärge muretsege. Südamelihase haigused avalduvad hoopis teisiti. Närvipinge on küll selline huvitav fenomen inimese kehas, mida iseenesest eriti tähele ei panda küll aga sellega kaasnevaid kehalisi tundmusi: survetunne peas, kaelas, tükitunne kõris, tuim valu rinnus, kõhuvalu, kõhurütmi muutused, peapööritus jm. Arstid on teinekord tõsiselöt kimpus raske kehalise haiguse leidmisega: inimesel on tõsised vaevused mis viitab kindla peale konkreetsele haigusele. Seda haigust aga ei saa kuidagi diagnoosida uuringute, aparaatide ja analüüsidega. Vaevuse tekke mehanism on hoopis psüühhilist laadi. See seisund vajab kindlasti selgitamist ja ravi, tähelepanuta seda jätta ei tohiks.
Suur abi on ka teadmisest et kõik on korras ja mingit kehalist haigust ei ole. Edaspidi annab see inimene endale lihtsalt aru, et käes on jälle selline situatsioon ja vaevused ongi sellest.
Soovitan nõu pidada ka oma perearstiga, kes vajadusel korraldab uuringuid, konsultatsioone.
Head tervist soovides Madis Veskimägi