probleem südamega 30.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 20-aastane naine. Juba 5. päeva on enesetunne äärmiselt halb, tundub et seda põhjustab põhiliselt süda. Iga natukese aja tagant käib tugev jõnks südamest läbi, mis vahel on nii tugev, et pilt kaob silme eest ära. Ma ei saagi aru, kas see "jõnks" on lisalöök või jääb lööke vahelt ära, tundub hoopis nagu see jõnksulöök oleks normaalsest mitu korda tugevam, sageli nii häirivalt intensiivne, et haaran rinnust kinni. Mul on ka varem sellist nähtust esinenud, kuid harvem ja päevaga on mööda läinud. Nüüd on see kestnud juba 5. päeva ja sageli mitu-mitu korda minutis. Lisaks on õhtuti pisike palavik ja kogu keha kuumab, kõrvad oleks nagu vatti täis. Pingelist perioodi mul praegu ei ole, ülikoolis oli just vaheaeg, nii et sellest ei saa asi tingitud olla. Olen tõsises mures, mis ma peaks tegema? Kas on vaja kiiresti arsti poole pöörduda. Päris kiirabi kutsuma ju ei hakkaks, kuid südamearsti juurde perearsti kaudu saada on ka hulk sekeldamist ja läheb nii kaua aega.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oletan, et vaevus on seotud suure psüühhilise pingega. Minul endal oli ka näiteks nii kui õppisin arstiteaduskonna III kurususel. Soovitan minna apteeki ja küsida rohtu Panangin ja võtta seda 1 tablett 2-3 x päevas. See on kui vitamiin südamele, mis aitab. See soovitus on vaid Teile.
Head tervist soovides Madis Veskimägi