Kühm kaela peal 27.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Avastasin, et mul on kaelal, kõrisõlmest 2-3cm kõrgemal, naha all väike kühm, mis ei ole samas valulik. Kas see on näiteks lümfisõlm või mingi teine normaalne nähtus? Või peaksin minema läbivaatusele?

Suur tänu

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oletan vaevuse põhjuseks kilpnäärme tsüsti. Seda tehakse kindlaks ultraheliuuringu ja hormoonanalüüsidega. Kuigi märgin, et olete väga kade jagama infi oma vanuse, soo, põetud haiguste, vaevuse kestuse jm taolise kohta. Nii ei saa minu vastus olla ka kuigi põhjalik.
Head tervist soovides Madis Veskimägi