marutaud 22.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline küsimus, mis üsna kiireloomuline vist. Nimelt olen suur loomade sõber ja täna juhtus minuga selline lugu. Mul on endal kodus koer ja 2 kassi, kes kõik on korralikult vaktsineeritud.
Hommikul koeraga välja minnes, oli meie kodumaja trepikoja ees, selline ilus hundikoer. KEna välimusega ja rihm oli ka kaelas, kuid seal mingeid andmeid küll polnud. Koer oli noor ja hulkuv ta küll ei tundunud. Ta kippus meie trepikotta ja oli selline sõbralik. Silitasin teda ja kui hakkasin tuppa minema, siis korraks nad nagu hüppasid minu koeraga teineteise poole, kuid minuarust ta ei hammustanud. Minul muidugi loomast kahju ja lasin ta mõtlematult omale tuppa, kus ta sõi oma kõhutäis ja siis viisin ta õue tagasi. Siis aga hakkas hirm äkki loom marutaudis? Kas on võimalik et ta võis nakatada kui ta oligi haige.
Pesin ära kõik nõud kust ta sõi. Ta küll ei hammustanud kedagi kuid kokkupuude oli ju minu koeraga ja ka mina silitasin teda mitu korda.
Mida peaksin tegema, kas minema ennast vaktsineerim kiiresti?
Ettetänades. N 31

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Marutaud on haigus mida kardetakse ja seda asja pärast. Teie kirjas ma marutõve nähte ei märganud.
Jälgige võimalusel seda koera, võtke ühendust peremehega. Tõenäoliselt on koer vaktsineeritud kõige vajalikuga.
Mure korral aga tervisekaitse talitus oma spetsialistide nõuannetega.
Head tervist soovides Madis Veskimägi