leukotsüüte alla normi 16.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
käisin just tervisekontrollis ja arst avastas vereproovist, et leukotsüütide arv on alla normi - 3,9. Olen üldiselt terve nagu purikas, viimase poole aasta jooksul ei ole põdenud ühtegi tõsisemat haigust ega võtnud antibiootikume. Arst kahtlustas, et beebipillide võtmine võib olla põhjuseks - kas see võib tõsi olla? Ise kahtlustan, et ühes hambas võib olla tekkinud põletik - kas see võib olla põhjuseks, et leukotsüüte on vähem?

Mida peaksin sööma-jooma või kuidas käituma, et leukotsüütide arv tõuseks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et ka arv 3,9 on täiesti hea. Erinevad normid algavad 3,5-4,0 nii et leian et kõik on suurepärane.
Head tervist soovides Madis Veskimägi