ravikindlustus, ajutine töövõmetusleht 16.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas perearst võib mulle väljastada ajutise töövõimetuslehe 13.aastase keskmise puudega lapse haigestumise puhul ka siis kui minu abikaasa (lapse isa) on määratud tema hooldajaks ja ta saab ka hooldaja toetust (300 kr kuus)?
Kas mina (ema) võin ikkagi saada töövõimetuslehe kui laps täiendavalt haigestub?
Murelik ema

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
See on keerukas küsimus. Jah, perearst võib ja ei või ka. Kõik oleneb asjaoludest, puude liigist, ägedast haigusest, ravi keerukusest jne jne. Karmilt võttes on hooldaja ju selleks et lahendada kõik sellised mured. Tihtipeale aga on tegelik hooldaja ikkagi ema, isa on hooldajaks määratud seetõttu, et saada näiteks ravikindlustus ja raha jääks perekonda. Kõik perearstid püüavad olla nii head kui vähegi seadused ja vahelejäämise tõenäosus seda võimaldavad. Me mõistame ka patsiendi ja tema lähedaste raskusi ja aitame niihästi kui saame.
Head tervist soovides Madis Veskimägi