ebameeldiv tunne rinnus 15.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Tihtipeale tekib viimasel ajal rinnus seletamatu ebameeldiv ,justkui õõnes tunne,mis millestki nagu ei sõltu. Ma ei oska hästi aru saada, aga kuskil keset rindkeret, südame piirkonnas. Vahel kaob see tunne ise, vahel on validoolist abi mõne aja pärast, vahel on pikemat aega ebameeldivalt raske ja halb tunne. Oskate te nõu anda, kas loota et see vaevus ise kord möödub või peaks pöörduma arsti poole?Olen 49 a. naine, mõne aasta eest põdenud südamelihase põletikku, millest on jäänud mitte väga häirivad ekstrasüstolid ja vahel juhtub tahhükardiat.Günekoloogiliselt poolelt kõik heas korras, just kontrollitud, hormoonravi ei peetud vajalikuks.On ka mingil määral ärritusköha.
Aitäh ette vastuse eest!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oletan, et vaevus on seotud üleminekueaga. Kui see on lõppenud, peaks ka vaevus kaduma. Soovitan siiski ka perearsti konsultatsiooni, kes otsustab vajadusel edasise.
Head tervist soovides Madis Veskimägi